A Csapat

Deme Gábor

Gábor a mi „pénzes emberünk”. A csapatból ő foglalkozik a pénzügyekkel, könyveléssel és bármilyen a szabadalmi eljárás során felmerülő igényekkel. Jelenleg az UPS Healthcare magyarországi kirendeltségén dolgozik üzletfejlesztési és szállítási igazgatóként.

Őri Endre

Endi a Power Kite megálmodója. Az amerikai Georgetown Egyetemen tanult ösztöndíjjal, ahol Gazdasággal és nemzetközi marketinggel foglalkozott, és több IT vállalatot is menedzselt. Napjainkban az Aiss Technologies-nél dolgozik interaktív digitális megoldásokon.


Miért van szükség a Power Kite-ra

„2030-ra megduplázódik az emberiség villamos energia szükséglete.”

Erre a következtetésre jutott a BP (régebbi nevén British Patroleum) kutatásai során. És ha jobban belegondolunk, ez nem olyan meglepő: az elektromos autók és robotok egyre inkább terjednek, és bizony energiával is el kell látni őket.

Mindezt pedig – ha meg akarjuk óvni bolygónkat is közben – olyan megújuló energiaforrások felhasználásával kell előteremteni, amelyek csökkentik az energiaszektor széndioxid kibocsátását. Számítások szerint a következő 20 év a nukleáris energiáról, napelemekről és szélenergiáról fog szólni. És fontos is, hogy ezekről szóljon.
A manapság látható szélturbinák szinte már most azon a szinten termelik az áramot, hogy árban igen komoly versenytársat jelentenek az olyan tradicionális, nem megújuló energiaforrásoknak, mint például a szén és kőolaj.
Azonban probléma is akad velük bőven. Minden egyes szélturbina kihelyezését megelőzően méregdrága felmérésekre és kutatásokra van szükség. Mert nem mindegy, hogy milyen közel építik fel a lakott területekhez, illetve mekkora a távolság a szélturbina és az elektromos hálózat között. Az sem elhanyagolható, hogy a terület milyen szeles, valamint a helyi korlátozásoknak is meg kell felelni. És még ha ezen körülmények adottak is, és a szélturbina megépülhet, az hangos lesz, és a fényben is vibrációkat okoz.


És itt jön képbe a Power Kite.

Találmányunk megkerüli a szélenergiát övező problémákat, és alacsony előállítási áron képes magaslati szeleket befogni, amelyek erősebbek és stabilabbak is.

Nincs zavaró hangja, és fény vibrációt sem okoz. Kis méretének köszönhetően könnyen szállítható, olcsó előállítani és többet is kihelyezhetünk, mellyel képesek vagyunk annyi energiát megtermelni vele, mint egy ma használatos szélturbina.



Céljaink

Ahhoz, hogy a Power Kite eljuthasson mindenkihez, több lépés is áll még előttünk.

Van már számítógépes programunk, amely precíz számításokkal és szimulációkkal segít nekünk behatárolni a méreteket, súlyt, szélsebességet és hasonló kritériumokat. Ugyanígy, rendelkezünk már egy 3D nyomtatott modellel és nyomtatható mintákkal. Ezek azonban további fejlesztésekre szorulnak.

A költségvetésünk jelentős részét arra fordítottuk az elmúlt 3 évben, hogy a Power Kite ötletét a nemzetközi színtéren is megvédhessük: az Egyesült Államokban, az Európai Unióban és több más országban is rendelkezünk már szabadalmi jogokkal. Elengedhetetlennek éreztük, hogy találmányunkat bebiztosítsuk, hisz így nem csak a saját befektetésünket védhetjük meg, de a későbbi támogatók, befektetők pénzét is biztonságban tudhatjuk.

Az egyik legfontosabb következő lépés a prototípus további fejlesztése, hogy megkezdődhessen a gyártás. Amint van egy jobb, előrehaladottabb prototípusunk, tisztábban fogjuk láthatni, hol és milyen határai vannak a szerkezetnek, és eldönthetjük, milyen irányba haladjunk tovább.
Ezek után egy számítógépes tervre van szükségünk és tesztelésekre. Természetes környezetben és szélcsatornában is további felméréseket kell elvégeznünk. Az eredmények alapján - a rendelkezésünkre álló támogatásból – pedig a lehető legjobb prototípust fogjuk elkészíteni.


Vissza

Vegye fel velünk a kapcsolatot

Állunk rendelkezésére.